Türkiye'nin en iyi Bungalov Ev üreticisi

Hafta içi: 08:00 - 18:00

Pazar: KAPALI

Sertifikalı Ürünler

Ürettiğimiz tüm ürünler TSE Standartındadır.

Teklif Alın: 0545 455 84 61

Kozluk Mah D100 yanyol no 12/1 54200 Erenler / Sakarya

Ahşap Veranda Fiyatları

Ahşap Veranda Fiyatları

 

Ahşap ev sistemlerini çokça kullanıldığı günümüzde evlerdeki ahşap uygulamaları dikkat çekmektedir. Veranda yapılara veya binalara bağlanmış olan çatısı kapalı izolasyonlu olan yapılardır. Diğer bir adı taraçadır. Ahşap teraslar, ahşap çatılar ve ahşap verandalar özellikle dikkat çeken yapılardır. Veranda her eve uygulanan bir yöntem değildir. Ancak veranda uygulanabilir. Evlere sahipseniz hoş bir mekân yaratmak adına çeşitli veranda modellerine bakmak mümkündür.

Konusunda uzman, tecrübeli ve iyi iletişime sahip ekip ile kaliteli ustaların titiz çalışmalarıyla şık ve muazzam verandalar hayat bulabilir. Ahşap veranda fiyatları kullanılan malzemeye göre kullanılan malzemeni boya içerip içermediğini göre de değişir. Verandalar yapılara ve binalara bağlanmış çatısı kapalı sistemlerdir. Verandalar genelde ithal çam ağaçlarından imal edilmektedirler. Kullanılan ahşaplar böceklenmeye ve mantar oluşumuna karşı ilaçlanmaktadırlar. En iyi ahşap dış cephe boyalarıyla boyanması da mümkün olduğundan olumsuz hava koşullarından çok fazla etkilenmeden uzun yıllar sağlıklı kalabilir.

Ahşap Veranda Nasıl Yapılır?

 

Ahşap Verandalar müşterinin ihtiyacı ve isteğine göre yapılır. Verandaların bağlanacağı ev sistemleri de önemlidir. Veranda için kullanılacak malzemeler müşterinin isteğine göre önceden temin edilerek atölyelerde hazırlanır ve yerinde montaj yapılır. Verandalar korkuluklu veya korkuluksuz olabilirler. Verandalar Seperatör veya payanda gibi farklı elemanlar ile kombine edilebilir. İsteye göre mertek kısımların altına lambri çakılabilir.

Ahşap veranda fiyatları bu gibi yöntemlerle artabilir veya azalabilir. İç kısımlarının izolasyonunu sağlamak için yalıtım malzemeleri ile kaplanması da mümkündür. Verandalar müşterinin isteğine bağlı olarak ölçüm yapılarak bir proje oluşumu ile başlar. Kullanılacak olan ahşap emprenye edilerek kurtlanma böceklenmeye karşı dayanıklı hale getirilir ahşabın üzere farklı materyallerle kaplanabilir. Verandaların nasıl bir sistemin zemine oturtulacağı karar verildiğinde zemin düzeltmesi gerekiyorsa yapılmalıdır. Oluşturulan konstrüksiyonun zemine sağlam bir biçimde oturtulması için gerekli olan düzeneklerin satın alınmış olması gerekiyor. Rüzgâr veya hava koşullarından dolayı hatta insanların dayanmasından dolayı etkilenen bir yapı evlerde istenmez.

 Neden Ahşap Verandalar Tercih edilir?

 

Verandalar ev balkonları veya bahçe girişleri gibi yerleri kurula bilmektedirler. Verandalar hazırlanmış olan sert zemin üzerine yapılırlar. Verandaların montaj edileceği zemin beton veya ahşap kaplama olabilir. Ahşap veranda fiyatları ile merak edilen bir diğer soru ahşabın ne kadar uzun süreli kullanılacağıdır. Ahşap son derece doğal nefes alan sağlıklı bir malzemedir. Ahşapların ömürleri beton yapılardan daha fazla olabilmektedir.

Ancak verandalarda diğer çatı sistemleri gibi veranda sistemlerinin bakıma ihtiyacı vardır. İklim koşullarından koruyan vernikleme işlemi ile bakımı yapılabilir az bir bakımla uzun süreli sağlıklı koruma sağlanabilir. Ahşaplar en natürel ev malzemeleridir.

Ahşap Veranda Modelleri

 

Hava koşullarından etkilenmeyen yaz ve kış olarak mevsim ayırt edilmeden kullanılabilecek ahşap veranda modelleri çeşitlidir. Müşterinin  isteğine göre modelleme yapılabileceği gibi, veranda yapılacak alanın uygulama ve kullanım koşullarına  göre değişik modeller belirlenebilir. Veranda modellemesi için ücretsiz keşif ve projelendirme sonrası fabrikalarda özel olarak tasarlanan ahşaplarla verandaya az bir vakitte tamamlanabilir.

Evin mimarisine uygun bir şekilde seçilen en iyi model hemen uygulamaya koyulabilir. Ahşap veranda modelini seçerken klasik model mi yoksa rüstik bir havaya mı sahip olacağı belirlendikten sonra veranda için ayrılan alanın büyüklüğü ve istenilen gölgeleme sistemi seçilir. Ayrılan bütçeye göre en uygun model seçilebilir. Nasıl bir veranda seçileceği belli olduktan sonra zemin çalışmalarını başlanabilir.

Zemini ahşap veya metin olarak seçmek mümkündür. Zemin düzeltmesi gerekiyor ise gerekli çalışma yapılır. Hangi tür kaplamalar isteniyorsa akşam, beton karolama gibi  işlemler yapılır. Eğer Verandalar kışında kullanmak istemiyorsan olacak açılıp kapanabilen türden camlar veranda için alınacak malzemeler listesini ilgilenebilir. Sürgülü cam kapılar sürgülü pencereler kış bahçeleri için kolaylık sağlar

Veranda Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Verandanın zemine oturtulması işlemi bittikten sonra çatısı da uygun şekilde tamamlanınca Dekorasyon bölümüne geçmenin vakti gelmiş demektir. Dekorasyon kısmı en eğlenceli kısımdır. Herkese uygun dekorasyon malzemeleri ile huzurlu ve eğlenceli alanlar oluşturulabilir. Açık hava şartlarına uygun mobilyalar veya heykeller, süsler seçilebilir. Ayrıca ahşaba sarılan sarmaşıklar gibi türde çiçekler de kullanılabilir.

 

Ahşap Veranda İçin Firma Seçenekleri

Ahşap yapıların günümüzde çok tercih edilmesi ile birlikte firmaları da artmıştır. Ancak en kaliteli hizmeti veren firma ile çalışılması ahşap veranda sahibi olacakların faydasınadır. En iyi ahşap malzemelerin kullanıldığı ve kaliteli ekiple birlikte çalıştığı firmalar yaptıkları işlerin garantisini vermektedirler. İyi bir firma seçmek için internet üzerinden firmaların yaptıkları çalışmalara bakmak gerekir. Müşterilerin firma için geri dönüşleri önemlidir.

Kalitede öncü olarak hizmet veren firmamız her türlü görüş, öneri ve bilgi verme konusunda da müşterinin bir adım uzağındadır. Ücretsiz keşif olanakları ve uygun fiyat seçenekleri ile istenilen modellerle birlikte müşterilerin evinde olacaktır. Firmamız müşterinin beklenti ve isteğine göre tasarımlarına uygun olarak atölyede hazırlar ve uygun alanda montajını yapar. Korkuluklu veya korkuluksuz olarak yapılabileceği gibi kış bahçesi gibi katlanır camlı sürgülü camlı modelleri de tercih etmek isteyenlere yardımcı olmaktadır. Ayrıca firmamız pergola, sundurma gibi özelliklere uygun veranda modelleri inşa etmektedir.

Ahşap Veranda Maliyeti

 

Ahşap  veranda yapımında kullanılacak malzemeler ahşap verandanın maliyetini de etkilemektedir. Her projenin kendine özellikle farklı bütçeleri vardır. Ekstra maliyetler de olabileceği göz önünde bulundurularak ortalama bir fiyat verilir. Fiyatlandırması metre kareye göre yapılır. Ayrıca çam ağaçlarından yapılan verandanın  metre karesi  ile maun kestane gibi daha dayanıklı uzun ömürlü  ağaçlardan yapılan ahşap verandanın metrekaresinin fiyatı aynı değildir.

Dolayısıyla yapılacak verandanın içeriği fiyatlandırmasında önemlidir. Ayrıca veranda yaptırmayı düşünenler için fiyat ağaca konuma, uygulamaya ve bu işi yapacak olan profesyonel firmaya göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca ustaların tecrübesi ve iş kalitesice fiyatı etkilemektedir.

Ahşap Veranda Sistemleri İçin Doğru Konum Tercihi 

 

Belirlenmesi için birkaç husus göz önünde bulundurulmalıdır. Evin güneş alan bölgesini önce bulunmalıdır, daha çok o konum değerlendirilebilir. Ahşap verandanın sabah saatlerinde mi yoksa akşam saatlerinde mi kullanılacağı belirlenmelidir. Ayrıca evin varsa etrafındaki manzaraya olan konum bilgisi de önemlidir. Daha çok sabah saatlerinde kahvaltıda kullanılacak verandalar için güneş vurmayan konumda tercih edilmelidir. Ayrıca eve veranda yaptırmak isteyenlerin dış cephe müdahalesi olacak ise bir izni alması gerekmektedir. Toprağın kazılması ve atılması gereken yerlerde yerel belediyelerin mevzuatları için onay gerekmektedir. Eğer sorunsuz bir veren da inşa etmek isteniyorsa ahşap kütükler üzerinde yükselen toprağa zarar vermeyen tasarımlar tercih edilebilir.

Firmamız deneyimli profesyonel ustaları ile birlikte verandaların konumunu müşterisine yardımcı olarak belirledikten sonra özel boyutlu malzemeler atölye de hazırlanarak malzemelerin montajlaşacağı yere getirilmesiyle inşaat süreci başlar. Bu inşaat kısa bir sürede tamamlanır. Eğer zemin üzerine yapılacaksa bu süre bir haftadan uzun olabilir.

Firmamızdan ahşap veranda yapımı ve fiyatları için bilgi alabilir veya istenilen model üzerinde istişare ederek eve en uygun konum ve modelde verandalar yapılabilir. Piyasadaki ucuz ve kalitesiz iş yapan firmalardan uzak durmak gerekir. Verandanın sağlamlığı ve uzun ömürlü olması yapılan işçilikle de doğru orantılıdır.

Comments are closed.
Son Yorumlar
    Kategoriler
    About
    We offer 24/7 Emergency Service to all of our customers. You can always count on AirPro Experts to get to you fast and get the job done right the first time. We use state-of-the-art diagnostic equipment to find the source of your heating and air conditioning problems and fix them fast.