Türkiye'nin en iyi Bungalov Ev üreticisi

Hafta içi: 08:00 - 18:00

Pazar: KAPALI

Sertifikalı Ürünler

Ürettiğimiz tüm ürünler TSE Standartındadır.

Teklif Alın: 0545 455 84 61

Kozluk Mah D100 yanyol no 12/1 54200 Erenler / Sakarya

Ahşap Kamelya Fiyatları

Ahşap Kamelya Fiyatları

Latince kökenli olup parklarda ve bahçelerde dinlemek için oturaklarla beraber yapılan kafes şeklindeki alana kamelya adı verilir.  Güneşli alanlarda gölgelik olarak da kullanılan bu kamelyalar birinci sınıf malzemesinden yapılmış ahşap ya da metalleri kullanarak yapılır. Kullanılan alanlara göre model ve şekiller değişiklik gösterir. Geniş park alanlarına yapılmış ise altıgen, sekizgen ve beşgen modelleri daha sık yapılır. Birçok alanlarda görmeniz mümkün.

Çatısı sayesinde yağmurlu havalarda da sığınak olarak da kullanabileceğiniz alandır. Sadece giriş kısmı açıktır. Diğer alanları çitler yardımıyla kapatarak daha kulübe şekline büründürür. Ahşap kamelya fiyatları Kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Birinci sınıf malzemelerle en uygun maliyetli kamelya sistemini kurmaktayız.

Kamelyaların Genel Özellikleri Nelerdir?

Kamelyalar genellikle güneşten korunmak için, dinlenmek için ya da piknik yapmak için kullanıldığını bilinse de bazen sığınak olarak da kullanılır. Çok sık iklime sahip olan yerlerde çatı kısmını kapatılarak kulanım sağlanır. Bazılarının tek taraflı kapalı olarak kullanıma sunulur. Piknik alanlarında, park, bahçede kullanılan biri üründür. Kullanılan alanlara göre model farkı sunulur. Sade ahşap malzemelerinden kullanılarak yapılmaz.

Demir ve metal malzemeleri kullanılarak da yapılır. Pergoladan farkı kapı kısmına gelecek şekilde korkuluk ya da çitlerle çevirtilir. Model ve huzurun buluşması da diyebiliriz. Bulunduğu yerde hoş bir ambiyans katar. Güllerle donatılan kamelyalarda vardır. Doğayla iç içe olmanız huzuru damarınızda hissedeceksiniz.

Dayanıklı Kamelya Nasıl Olmalıdır?

Uzun vadeli kamelya kullanımı istiyorsanız kullanım alanları, iklim koşullarına göre malzemeler kullanmanız en doğru tercih olacaktır. Ahşap malzemeler dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Su barındırmaz. Doğal ağaçlardan üretildiği için ağaç kadar sağlamdır. Bakımını da düz aralıklarla yapılması daha dayanıklı hale sokmasını sağlar.

Kimyasal içerikler kullanılması uzun ömürlü olmasını sağlar. Ahşap kamelya fiyatları en uygun almak için uğraşmayın düşük maliyetli demek sağlam dayanıklı demek değildir. Kaliteli ürünlerin birçoğu fiyat olarak yüksektir. Özellik ve dayanıklılık ön planda tutulması gerekir. Ahşap kamelya tercih etmeyenler için fırınlanmış demir ve metal parçalar ile dayanıklı kamelya yapmanız mümkün. Burada büyük çoğunluk montaj işi yapan kişiye düşüyor. Dikkatli ve özverili bir şekilde montaj yapmanız ömrünü uzatır.

Kamelya Aksesuarları Nelerdir?

Kamelya yapıldıktan sonra iş onu daha güzelleştirmek için dekorasyon şarttır. Oturma alanlarını bir kütük yardımıyla oturak yapabilirsiniz ya da bahçenizde kullanacak ise bir masa süngerli bir sandalye ve masanın üstüne bir çiçek doğayla iç içe olmanızı sağlar. Kamelya için kullanılacak ürünler ürettim fabrikamızda dikdörtgen ya da yuvarlak masa imalatını ettikten sonra kamelya yapımı sırasında uzman kadromuz ile montaj ederek kullanım sağlıyoruz.

Piknik alanlarında genellikle dikdörtgen masa ve sandalye bulunur. Bu da kullanışlığını ve dayanıklılığını kanıtlar. Özel mülkiyetlerde bulunan kamelyalarda ise yuvarlak masa ince keresteden ya da cam masa olarak montaj sırasında dizayn etmekteyiz.

Kamelya İçin Kullanılan Malzemeler Nereden Getirilir?

Kamelyalar 24 saat sürekli dışarıda olmalarından dolayı dış etkenlere karşı dayanıklı olması gerekir. Yaz, kış, sonbahar ve ilkbahar dört mevsimde dayanıklı olması şarttır. Bundan dolayı Rusya, Sibirya ve Ukrayna’dan getirilen özel ağaçlarla üretilerek kullanım haline gelir.  Bu ağaçlar soğuk iklimde yetiştiği için mevsimlere daha dayanıklıdır. Ayrıca dalı olmadığı için pürüzsüz görünüme sahiptir.

Bu ağaç türleri Türkiye’mizde yetişemediği için ithal olarak kullanılmak zorundadır. Bu ağalardan yapılan kamelyalar daha dayanıklıdır. Maliyeti yüksek olduğu için üretime ve hizmete yansıyarak biraz cebi zorlayabilir. Ayrıca bu ağaç kerestelerine ek olarak da bakımı yapıldığı takdirde daha uzun vadeli koruma yapılır.

Kamelya Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kamelya bakımı her yıl gerçekleştirilmek zorundadır.  Her yıl olmasa dahi 3 yılda bir düzenli aralıklarla bakımı yapılması hem ömrünü uzatır hem de cebinizi korur. Beyaz saydam bir ağaçtan yapılan kamelyalar kullanılmış ise yılda bir kere boyayarak daha canlı görülmesini sağlanır. Kırk yerlerini ek malzemeler ile bütünleştirerek hasarı en az seviyeye indirmeyi başarırsınız.

Montaj sırasında birleştirilen alanları vidalarını kontrol ederek ani gelen olumsuz kazaların önüne geçilmesini sağlarsınız. Ayrıca her altı ayda bir birinci sınıf malzemelerle vidalama ya da vernikleme yapılması daha canlı ve daha taze görülmesine sebep olacaktır. Bu önemli kurallara dikkat edildiği takdirde daha dayanıklı olmasının sağlarsınız. Ayrıca 30 yıl daha ömrü uzar.

Ahşap Kara Kamelya Modeli

Ahşap kamelya fiyatları bakımından en uygun modelleri arasında yerini aldı kare şeklinde göründüğü için kare kamelyası olarak da adlandırılır. İmalatı ve kurulumu diğer ahşaplara göre daha kısa sürede yapılır. Fazla yer kaplamadığı için park alanlarında ve site içlerinde kullanılır.  Ana ağırlık taşıyan direkler 10 x 10 cm olarak özel üretilir. Çatı kısmının görüntüsü apartmanlardaki çatı modeli tasarımını kullanarak montaj işlemi yapılır. Estetik görünü sayesinde doğada yaşıyormuş hissi verir. Çatı genişliği 10 x 5 cm olarak yapılır.  C şeklinde korkuluklarla çevrilir. İçerisine dikdörtgen masalar ile dekorasyon tamamlanır.

 Ahşap Büyüm Kamelya Modeli

Bu model daha çok villa ve müstakil tarzlı evlere sahip olanlar için geniş bahçelerini değerlendirmek amaçlı yapılan kamelyalardır. Renkleri koyu kahve ve kahve tonlarını kullanılır. Dış yüzeyi birinci malzemeden yapılmış ahşap keresteler ile yapılarak dayanıklı olması amaçlanır. Dış etkenlere dayanıklıdır. İki dikdörtgen masa ve sandalyeler kolaylıkla sığar yapıda tasarlanmıştır.

90 cm uzunlukta korkuluklarla çevrilmiş giriş kısmı açık olacak şekilde tasarlanmıştır.  Bahçede olduğu için dağ evlerini andıran bir görünmeye sahiptir. Rahatlığın ön planda tutulduğu bu kamelyalarda rahtlığı en içten yaşayacaksınız. Firma olarak müşterimizin mutluluğu bizim için önemlidir. Bu yüzden sağlığınıza zarar vermeyen birinci sınıf malzemelerden yapılan ürünlerle montajlama işlemi yapmaktayız.

Kamelya İmalatı

Kullanılacak kamelya malzemesine göre ithal edilmiş keresteleri Türkiye standartlarına uyarak yapılır. 5 x 5 cm dış yüz kütük boyutu, ana koruyucu ve destekleyici direkler 10 x 10 cm olması gerekir. Sedir ya da dikdörtgen masa gelecek şekilde tasarım yapılır. Daha sonra ayrı kalıplara koyarak kamelya modeli çıkarılır.

Çatı kısmını yapılacak malzemeler ölçüsüne göre özel üretim yapılarak sunulur. Korkulukların boyutu 90 cm geçmeyecek şekilde kalıplardan geçilir. Yatay ve dikey olacak şekilde hazır hale getirilir. Hava koşullarına dayanıklı olsun diye izole sisteminden geçirilir. Kamelyanın boyutu Türkiye standartlarına göre 2,2 cm olmak zorundadır. Bunları göz önünde bulundurarak minimum hat ile sizleri kamelya hizmeti sunmaktayız.

Kamelya Montajı Nasıl Yapılır?

Kamelya montajı uzun ve zahmetlidir. Kamelya üretimini yapıldıktan sonra montaj alanına götürülür. Burada dik konumda kesilme beşparmak kalınlığında keresteleri alt kısmına zeminde daha dayanıklı olsun diye tutacaklar vidayla montaj edilir.  Bu taşıyıcı görevi üstlenen kolonlara korkuluklar eklenerek dış iskeleti yapılır. Daha sonra çatım kısmına geçilir.

Tek tek üçgen şekli oluşturularak çiviler çakılır: boşluk kalan kısımları ise büyükten küçüğe doğru tahtaları matkap yardımıyla vidalanır.  İsteğe göre beşgen, altıgen modelleri vardır. Son olarak içerisine oturmak için sedirler yapılır. Birden fazla sedirde olur. 2 tane sedirde olur kamelya boyutuna göre değişiklik gösterir. Firmamız uzman kadromuz ile güvenli bir şekilde hizmet vermektedir.

Comments are closed.
Son Yorumlar
    Kategoriler
    About
    We offer 24/7 Emergency Service to all of our customers. You can always count on AirPro Experts to get to you fast and get the job done right the first time. We use state-of-the-art diagnostic equipment to find the source of your heating and air conditioning problems and fix them fast.